KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16143024
*
nr 1614 3024
Bengt Pettersson
(1929-2010), Sverige
Oljemålning, Bengt Pettersson (1929-2010), "Småstadsidyll". Signerad. Olja på pannå, 44x53 cm, yttermått inklusive ram: 57x86 cm
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2024
kl 18:14:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 18:09:09
1
Vinnande bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Bengt Pettersson
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Läs mer om Bengt Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt pettersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:16
-
6033 Oljemålning
Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:50
-
6032 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Torghandel. ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:03
-
6030 Oljemålning
Fritz Sjöström (1923-1996), Sverige. Monogramsigne..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:22
-
5109 Oljemålning
Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:47
-
5108 Oljemålning
Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:46
*
Bengt Pettersson
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Läs mer om Bengt Pettersson
nr 1614 3024
Bengt Pettersson
(1929-2010), Sverige
Oljemålning, Bengt Pettersson (1929-2010), "Småstadsidyll". Signerad. Olja på pannå, 44x53 cm, yttermått inklusive ram: 57x86 cm
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 18:09:09 | 1 | Vinnande bud |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Bengt Pettersson
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.Läs mer om Bengt Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt pettersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:16 -
6033 Oljemålning
Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:50 -
6032 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Torghandel. ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:03
-
6030 Oljemålning
Fritz Sjöström (1923-1996), Sverige. Monogramsigne..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:22 -
5109 Oljemålning
Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:47 -
5108 Oljemålning
Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:46